Aktuality

Slovensko finišuje v rokovaniach s novou automobilkou pri Nitre

Minister hospodárstva Vazil Hudák po dnešnom mimoriadnom zasadnutí vlády SR prezradil, že rokovania s investorom sú veľmi horúce. Slovensko je ochotné poskytnúť mu najvyššiu mieru štátnej pomoci.

Minister hospodárstva Vazil Hudák po dnešnom mimoriadnom zasadnutí vlády SR prezradil, že rokovania s investorom sú veľmi horúce a dostávajú sa do finálnej fázy.

Slovensko je ochotné poskytnúť strategickému investorovi z oblasti automobilového priemyslu najvyššiu mieru štátnej pomoci. Uviedol to minister hospodárstva Vazil Hudák (nominant Smeru-SD) po dnešnom mimoriadnom zasadnutí vlády SR. Rokovania s investorom sú podľa neho veľmi horúce a dostávajú sa do finálnej fázy. Vláda dnes preto zadefinovala konkrétny priestor pre investíciu v okolí Nitry a štátneho tajomníka rezortu výstavby Viktora Stromčeka poverila funkciou splnomocnenca.

 

„Pre nás je to strategická investícia, takže aj po dohode s ministrom financií sme ochotní ísť na maximálnu možnú mieru štátnej pomoci,“ povedal Hudák s tým, že jej úroveň závisí od viacerých špecifík investície. „Ale hovoríme niekde do 8 až 9 % celkového rozsahu investície,“ dodal.

Viac na túto tému si môžete prečítať tu:

Slovensko finišuje v rokovaniach s automobilkou

Ilustračné foto – LandRover

V prípade ak máte za to, že činnosť PAS je prospešná, podporte nás príspevkom, hoc vo výške kávy v centre Bratislavy, prostredníctvom https://pas.darujme.sk/2893/ alebo na náš účet IBAN:SK 5283 3000 0000 2201 4356 91

O autorovi

PAS

Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) je asociácia sui generis združujúca podnikateľov a tretí sektor založená na princípoch etickosti, otvorenosti, principiálnosti, solidárnosti a zákonnosti.

Hlavným cieľom PAS je skvalitňovanie formálnych a neformálnych pravidiel podnikateľského prostredia v Slovenskej republike v kontexte celospoločenského rozvoja, pre všetkých podnikateľov bez rozdielu.